Print na torbie

Postanowiłam zrobić sobie torbę na niewielkie zakupy. Taką inną niż mają wszyscy, z własnym nadrukiem. Dlatego w pierwszym wpisie na mojej nowej stronie pokażę Wam, jak w łatwy sposób nadać indywidualny charakter torbie, ścierce, pościeli i każdemu innemu kawałkowi materiału.

Oprócz wałka gumowego nie mam narzędzi do farb. Na co dzień używam tuszów a te nie potrzebują dodatkowych narzędzi. Farbę rozprowadziłam na papierze do pieczenia. Wcześniej próbowałam to zrobić na akrylowym bloczku albo macie samoregenerującej ale papier jest najefektywniejszą podkładką. Niewielką porcję farby wyjęłam ze słoiczka i rozprowadziłam wałeczkiem po papierze. Nie polecam wałków gąbkowych bo wchłoną farbę. Jeśli nie masz takiego wałka, poszukaj podobnego narzędzia w zabawkach dzieci (może ma wałek do ciastoliny?) albo rozmasuj łyżką.

Stempel moczyłam w farbie i robiłam odbitki na materiale. Po jednym namoczeniu możemy go odbić kilka razy uzyskując różne odcienie wybranego koloru. Na koniec uprasowałam torbę aby utrwalić farbę. Za jakiś czas pokażę Wam jak ona wygląda po praniu.

Użyte materiały:

Stempel gumowy

Bawełniana torba

Farba do tkanin Profil

pergamin, łyżeczka i żelazko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera!