Stemplowanie na szkle i plastiku.

Zrobienie odbitki na szkle lub plastiku jest możliwe. Dobrze jest jednak to przećwiczyć po to, żeby uzyskać perfekcyjny efekt. Stempel przyłożony do śliskiej powierzchni może się przesuwać a wtedy efekt nie będzie estetyczny. Nie zrażaj się jednak bo tak zrobiony print można usunąć zmywaczem do paznokci. Bardzo ważną rolę odgrywa tutaj stabilna dłoń. To w niej trzymasz stempel i to ona odpowiada za efekt.

Stemplować można zarówno na powierzchni płaskiej jak i owalnej. Na zdjęciach widzisz słoik ale i kawałek plastikowej folii. Ja użyłam stempla mocowanego na drewnianym bloczku. Chciałam Ci pokazać, że stworzenie odbitki jest możliwe, i że możesz użyć dowolnej pieczątki. Wygodniej jest pracować ze stemplem niemocowanym. Można go wtedy dostosować do powierzchni, z którą pracujemy.

Tusz, jakiego trzeba użyć, musi być permanentny. Taki tusz, zasycha w kilka sekund i nie zmyje się potem. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie można potem szorować przedmiotu czy myć w zmywarce, a przy kontakcie z rozpuszczalnikiem, odbitka zniknie. Ja polecam Tusz StazOn, który dostępny jest w dość sporej gamie kolorystycznej.

Ogromną zaletą pracy ze szkłem lub plastikiem jest to, że można próbować do woli. Za każdym razem przecież, można usunąć print ze stemplowanej powierzchni.

Możesz wykorzystać, słoik, doniczkę, torebkę foliową czy obwolutę na dokumenty.

To jak, spróbujesz?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera!