Dlaczego Etsy? Wywiad z Aleksandrą.

Kolejna rozmowa z artystką, która z powodzeniem odnalazła klientów na Etsy.

Aleksandro, dlaczego założyłaś sklep na Etsy?

Robiłam różne rzeczy ręcznie, głównie na szydełku, ale nie tylko, równocześnie obserwowałam twój profil to tutaj dowiedziałam się o Etsy. Na grupach rękodzielniczych tylko gdzieś czytałam, że jest takie coś jak “Etsy”. Jak każdy próbowałam sprzedawać na grupach czy wśród znajomych, jednak jak słyszeli ile trzeba za to zapłacić, rezygnowali. Inni, na Etsy sprzedawali te same rzeczy za cenę 3-krotnie wyższą. Chciałam tego samego. Korzystając z twoich porad, otworzyłam sklep jednak sprzedaży nie było. Ruszyła sprzedaż w Polsce, ale denerwowało mnie to, że muszę dużo pracować za mało satysfakcjonujące pieniądze, więc usunęłam wszystkie oferty na Etsy i już z twoimi e-bookami zmieniłam przedmiot sprzedaży.

Z czym miałaś największy kłopot?

Chyba największy kłopot to strach. Na początku, co to będzie gdy ktoś coś zamówi, a ja będę musiała to wysłać. Jak to później rozliczyć. Potem- a jak się to komuś nie spodoba. No i na początku denerwowało mnie to, że moje produkty nie są na poziomie największych sklepów. Wiedziałam niby to cały czas, że powinnam obserwować tych największych i brać z nich przykład, ale dopiero Twoje kilkukrotne powtarzanie o tym sprawiło, że robię to regularnie. Więc drugi największy problem zaraz po strachu to, to, że chciałam być najlepsza na samym początku, ale tego sie nie da. To trzeba wypracować.

Kiedy pojawiła się pierwsza sprzedaż? 

Z gotowymi produktami nie pojawiła się w ogóle, ale nie miałam dopracowanego sklepu. Jak zmieniłam produkt na produkt cyfrowy, to w pierwszym miesiącu pojawiła się sprzedaż i była to Pani z Francji (nigdy tego chyba nie zapomnę)

Kiedy pojawiła się regularna sprzedaż?

Pierwszy produkt cyfrowy wystawiłam dokładnie 1 sierpnia 2021 roku trochę później produktów dołożyłam ,ale sprzedaż była prawie żadna, aż do marca 2022. Miałam ogromny boom po poście na jednej z grup facebookowych (nie był to pierwszy mój post na tej grupie), od tamtej pory sprzedaż jest regularna.

Jaki jest przedział cenowy Twoich produktów?

Przedział cenowy to 2 – 9 euro 🙂

Do jakich krajów wysyłasz zamówienia?

Sprzedając produkty cyfrowe sprzedaje je na cały świat. Jedyny kontynent, na jakim nie udało mi sie jeszcze czegoś sprzedać to Antarktyda (albo nie zauważyłam, że tam ktoś coś kupił)

Mimo próśb klientów nie mam zamiaru wprowadzać gotowych produktów mam zamiar być jednym z najlepszych sklepów w mojej kategorii, a to wymaga czasu i dużo pracy, gotowe produkty by mi to zdecydowanie wydłużyły.

Co doradziłabyś osobom, które dopiero otworzyły sklep na Etsy? 

Żeby śledziły Twój profil codziennie, robiły notatki, kupiły e-book dopasowany do jego potrzeb, obserwowały konkurencje, ale nie kopiowały. Na tym nie zbuduje się nic. Najlepiej stworzyć swój styl i nie musi to nastąpić ani teraz, ani jutro, w trakcje pracy do tego się dochodzi.

Nie robiąc nic, do niczego się nie dojdzie.

Aby dążyć do tego, że jak ktoś zobaczy Twój produkt, to bez podpisu będzie wiedział, że to Twoje. Żeby popatrzeć na swoje produkty i zestawić je z produktami ze sklepów z tysięcznymi sprzedażami, odpowiedzieć sobie szczerze który produkt byś wybrała, gdybyś miała wybierać (ale tak naprawdę). I zrobić wszystko, żeby przy następnym porównaniu był problem z wyborem, bo obie oferty wyglądałyby na wysoki poziom. Że dobrych zdjęć nie robi się za pierwszym razem. Żeby wybrać dobre 8 zdjęć, czasem robię ich ponad 100. Przeczytałam kilka blogów o robieniu zdjęć i uczę się dalej, bo dalej uważam, że może być lepiej (ale w moim przypadku tak będzie już zawsze). No i najważniejsze! Zacznij dzisiaj, nie jutro!!!!

Poznaj świat Aleksandry tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera!