Jak dobrze założyć sklep na Etsy?

Przeglądając różne poradniki w internecie, dotyczące tego, w jaki sposób założyć sklep na Etsy zrozumiałam, dlaczego tak wiele osób, popełnia istotne błędy. Różne instrukcje pokazują, jak założyć sklep na Etsy, ale nie tłumaczą, dlaczego rozsądnie podejmować pewne decyzje. Mówią, co kolejno masz zrobić, ale nie wyjaśniają jak to zrobić właściwie. I dlatego dziś, napiszę Ci, co i dlaczego wziąć pod uwagę, by prawidłowo otworzyć sklep na Etsy i potem nie znosić negatywnych konsekwencji.

Pierwszym elementem jest możliwość założenia sklepu z linku afiliacyjnego. Dzięki temu, zakładając sklep od razu otrzymasz 40 darmowych ofert, do wykorzystania w sklepie. Jedna oferta to 0,20 centa. Razy 40 to robi się fajna kwota i oszczędność na start. Niestety z tego linku sklep musi być założony. Nie da się potem dodać tych ofert do już istniejącego sklepu.

Możesz skorzystać z mojego linku afiliacyjnego. Dostępne oferty zobaczysz już po otwarciu sklepu.

Druga kwestia, to czyj to ma być sklep. Twój? Chcesz, by był wspólny z kimś? Weź pod uwagę, że sklepu nie da się potem podzielić. Nie można przekazać innej osobie. Jeśli Twoje i wspólnika drogi kiedyś się rozejdą, druga z osób nie będzie miała dostępu do sklepu. Jeśli masz partnera, na którego chcesz założyć sklep, a w przyszłości się rozstaniecie, on umrze- stracisz dostęp do sklepu. Do transakcji, zgromadzonych pieniędzy, ocen dla zamówień. Cała historia sklepu na Etsy zostanie Ci odebrana. Czy po to dziś pracujesz na swoją markę, by kiedyś utracić do niej dostęp? Nie wyobrażamy sobie dziś, że możemy kogoś stracić. Ale myślmy rozsądnie o naszych biznesach.

Kolejny aspekt– dane karty płatniczej oraz konta, jakie podepniesz do Etsy, muszą być identyczne jak dane osoby, na którą zakładasz sklep. Jeśli system rozpozna choćby małą różnicę, zablokuje sklep. A przecież często mamy w adresie napisane 31/3 i tak też zapisujemy w danych Etsy. A konto bankowe zawiera dane z adresem 31 m.3. Dla Ciebie to jest to samo, dla systemu nie. Podobnie jeśli masz nazwisko dwuczłonowe. Wszystko, co masz w danych banku, musi być tak samo zapisane, kiedy tworzysz sklep.

Czwarty element. Kiedy zakładasz sklep na Etsy i chcesz tam prowadzić sprzedaż, musisz mieć nip europejski. Nie masz działalności gospodarczej, bo sprzedaż prowadzisz na nierejestrowaną działalność? Również musisz mieć nip europejski. Nie jesteś w Polsce na vat? To nic, również musisz mieć nip europejski. To jest Twój obowiązek. Jeśli chcesz prowadzić transakcje z klientami zagranicznymi, znowu potworzę, musisz mieć nip europejski. Twoim obowiązkiem jest, odprowadzić w Polsce vat od faktury, jaką otrzymasz od Etsy raz w miesiącu. Nie jest ważne czy masz działalność, czy jesteś na vat. To jest Twój obowiązek.

Następnie ustal, w jakim języku będziesz tworzyć sklep. Bo to jest ogromnie ważne. To w takim języku, zgodnie z regulaminem Etsy, masz obowiązek potem wszystko pisać w sklepie. Jeśli językiem sklepu jest język angielski, a Ty będziesz oferty pisać po polsku, system nie rozpozna języka i nie będzie pozycjonował Twoich ofert. A przecież nie o to Ci chodzi, prawda?

To jest tylko 5 elementów. Ale jakże istotnych dla dobrego startu i pewnego funkcjonowania Twojego sklepu. Zacznij dobrze, bez stresu i pomyłek, które potem mogą kosztować Cię od braku sprzedaży, przez nawet zamknięcie sklepu tuż po jego otwarciu.

Wszystko potem, pracując nad sklepem, można zmienić. Nie masz się już czego obawiać. Każdy element można zatwierdzić i zmienić zdanie. Oczywiście nie jest to proste, trzeba podążać za pewnymi wytycznymi. Chcesz przecież, by Twoje oferty pozycjonowały się, a sklep pracował na sprzedaże. Dlatego serdecznie zapraszam Cię do lektury e-booka “Budowanie skutecznej oferty na Etsy”, gdzie prowadzę Cię krok po kroku, przez każdy etap tworzenia sklepu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera!